Teknoloji

Meta’nın gözü Twitter’ın tahtında: P92 isimli uygulama biraz Twitter, biraz daha Instagram gibi…

Meta, sosyal ağlarına bir yenisini daha eklemek için uzun süredir Twitter’a rakip olacak Instagram gibi metin odaklı bir uygulama üzerinde çalışıyor. Bu platform temel olarak metin odaklı bir Instagram gibi çalışacak ve “ merkezi olmayan bir yapıya sahip olacaktır. Son zamanlarda uygulamanın nasıl görüneceği ve ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında söylentiler dolaşıyor.

Şimdilik, argümanlara göre uygulama “Project 92 (P92)” veya “Barcelona” olarak adlandırılıyor.Uygulamayı kullanmak için başka bir hesaba ihtiyacınız olmayacak, Instagram hesaplarınız ile entegre ederek kullanabileceksiniz.

uygulama, 500 karaktere kadar gönderi oluşturabilirsiniz. ve gönderilerinize bağlantı, fotoğraf ve görsel ekleyebileceğiniz bir akışınız olacak. Aşağıda hızlıca görebileceğiniz sızan görsellere bakıldığında arayüzü, Instagram ve Twitter’ın birleşimi gibi görünüyor.

Meta, gönderilerinize yanıt verebilecek ve sizi etiketleyebilecek kişileri yönetmenize olanak tanır. Ayrıca Instagram’da engellediğiniz hesapların listesini aktarmanıza olanak tanıyarak tercihlerinizde ve ayarlarınızda süreklilik sağlamayı amaçlamaktadır.

uygulama en kısa zamanda haziran serbest bırakılması bekleniyor. Bu çok yakın bir tarih olsa da, uygulama aslında birkaç ay boyunca sınırlı sayıda içerik oluşturucu tarafından test edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu