Ekonomi

Türkiye Aile Destek Programı Ödemeleri Hesaplara Yatıyor

AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerinin bugün hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Bakan Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Aile Destek Programı’nın başlangıcından bu yana hanelere sağlanan destek miktarının 48,1 milyar TL’yi aştığını belirtti. Türkiye’nin refahını vatandaşlarla paylaştıklarının altını çizen Göktaş, “Verdiğimiz desteklerle ihtiyaç sahibi hanelerimize destek olmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda ödemeleri bugün Türkiye Aile Destek Programı kapsamındaki hesaplara yatırıyoruz. Türkiye Aile Destek Programı kapsamında bu ay ihtiyaç sahibi hanelerimize 4,3 milyar TL yardımda bulunuldu.” “Destekleyeceğiz” dedi.

Türkiye Aile Destek Programına Ekim 2022’de Çocuk Yardımı ve Elektrik Tüketim Desteğinin eklendiğini hatırlatan Göktaş, “Desteklerimizden yararlanan hanelerimize, çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için aylık ödeme yapıyoruz. Ek destek sağlıyoruz. Evlerimize nafaka kapsamında ödeme yapıyoruz. Elektrik Tüketim Desteğimiz ile de hanelerimize ödeme yapıyoruz.” “Biz yapıyoruz” dedi.

haberuzundere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu